22. 3. 2024

Publikováno: 22. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali čtení na tabuli https://wordwall.net/cs/resource/13274148/%C4%8Dten%C3%AD-s-porozum%C4%9Bn%C3%ADm-nesmyslov-1t%C5%99%C3%ADda i ve Slabikáři. Pokračovali jsme na straně 61 - přečetli jsme věty a připsali čísla vět k obrázkům (čtení s porozměním). Děti moc chválím, všichni doplnili správně. Dále jsme četli článek o kočce Vločce na straně 62 (1. část).

V prvouce jsme jako obvykle nejdříve cvičili určování času na papírových hodinách. Dále jsme si povídali o jaru, jarních měsících a práci na zahrádce (podle obrázku na straně 16), vyluštili jsme křížovku na straně 17. Nakonec jsme poznávali ptáčky podle obrázků i zvuku, opakovali jsme i zvířata a jejich mláďata (obrázek v učebnici na straně 18).

V další hodině ČJ jsme dočetli článek o kočce na straně 62 a dokončili věty správnými slovy. Také jsme psali do písanky písmeno R na straně 6.

Za úkol je čtení článku na straně 62.

V pondělí jedeme na výlet do Třebíze, kde čeká na děti velikonoční program. Sejdeme se v 7.45 před školou, v 7.55 odcházíme od školy k autobusu. Prosím všechny o včasný příchod, pokud dítě na výlet nemůže jet (nemoc), dejte mi, prosím, včas vědět, ať zbytečně nečekáme. Prosím také, aby byly děti dobře oblečené, program bude převážně venku. Vrátíme se kolem 12.30 do školy a do družiny.