21. 3. 2024

Publikováno: 21. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes jsme ve třídě nejdříve dokončili cvičení z matematiky, které jsme včera kvůli návštěvě rodičů budoucích prvňáčků nestihli. Pak jsme se již ale plně věnovali velikonočnímu projektu.

Navštívili jsme třídy programu Začít spolu. Děti zde pro nás připravily různé aktivity zaměřené na svátky jara. Nejvíce se nám líbilo vyrábění a pokus s rozkvétající květinou, některým dětem se více zamlouvalo vyprávění o Velikonocích nebo velikonoční počítání a řešení rébusů. Při všech aktivitách nám pomáhali naši spolužáci.

Po programu a svačině jsme šli ven sít osení, všichni se těšíme na to, jak nám trávníček v miskách poroste. Po setí jsme šli na nedaleké hřiště, kde jsme si užili houpačky, klouzačku a kolotoče.

Zítra se již učíme podle rozvrhu. Za úkol je procvičování čtení a připravit se na zítřejší nocování ve škole.

Na Noc s Andersenem si mají děti přinést karimatku, spacák, pyžamo a polštářek na spaní, dále hygienické potřeby, penál, krabičku s jídlem na večeři a snídani, také hrneček na pití (v jídelně nám připraví čaj). Děti si převezmeme v 17 hodin, vyzvednout si je můžete (musíte :) v sobotu v 9 hodin ráno.

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová