21. 2. 2024

Publikováno: 21. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme si znovu poslechli příběh hraček, děti zkoušely překládat, co slyší do ČJ. V PS jsme pracovali na straně 18 a 19 - děti obtáhly tvary hraček a spojovaly je s postavičkou z příběhu, pojmenovaly hračky, prošly bludištěm a označily chybějící věc (cvičení 4 a 5), nakonec nakreslily chybějící hračku (cvičení 6 a 7). Dnes jsme také začali kapitolu 3 The farm. Naučili jsme se názvy zvířátek: chicken, cat, cow, horse, horse, goat, sheep. Za úkol je naučit se tyto názvy (najdete i v PS str. 61). Děti paní učitelky Potočné doplnily navíc v PS stranu 20.

V matematice jsme si s indiány rozšířili obor čísel do 10. Počítali jsme ozdoby a péra na čelenkách, které jsme včera vyrobili, pokračovali jsme v učebnici na straně 18. Počítali jsme a povídali si o indiánech podle obrázku, dokreslovali jsme šípy a pomalovali kanoe 10 znaky. Nakonec jsme se učili psát číslo 10 na straně 19, napsali jsme 3 řádky.

V ČJ jsme procvičovali čtení na straně 44, četli jsme článek, jazykolamy i slova ve sloupcích, přiřazovali jsme slova k obrázkům. Čtení na straně 44 je i za domácí úkol.  Pokračovali jsme také v písance na straně 27, zbývající řádky mají děti také za úkol.

Prosím rodiče, aby zkontrolovali dětem penál. Potřebujeme v něm mít hlavně všechny barvy pastelek, 2 tužky a 2 pera.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová