20. 3. 2024

Publikováno: 20. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme procvičovali a opakovali slovní zásobu lekce On the farm, trénovali jsme vazbu I can see a ...(horse), poslouchali jsme příběh, zpívali písničku I 'm on the farm a hráli si s vystřihovánkou (bohužel hodně dětí ji zapomnělo doma). Také jsme se učili zpívat písničku If you are happy. V PS jsme na straně 25 zakroužkovali a pojmenovali zvířátka, která do obrázku nepatří. Děti paní učitelky Potočné ještě navíc počítaly zvířátka na pracovním listě, ten si mají dokončit doma.

V matematice jsme opakovali a procvičovali počítání s kartičkami a v družstvech, řešili jsme slovní úlohy na tabulky, znázorňovali jsme příklady na číselné ose. V PS jsme řešili slovní úlohy v tabulce na straně 36 (cvičení 1 a 2), zbytek stránky si necháme na příští předvelikonoční týden. Dále jsme počítali na straně 38 cvičení 1 a 2, zbytek stránky dokončíme zítra, děti si nechaly matematiku ve škole.

V ČJ jsme znovu četli o Velikonocích na straně 59. Dále jsme doplnili zdrobnělá slova do křížovky na straně 61 a dopsali tajenku do věty o Michalovi. Pokračovali jsme psaním slov v písance na straně 5, 4 zbylé řádky mají děti dopsat za domácí úkol.

Zítra je projektový den, děti mají mít s sebou jen penál a písanku s úkolem, svačinu a pití. Budeme také sít osení, kdo ještě nepřinesl misku, ať tak učiní. Zúčastníme se velikonočního programu ve třídách 1.C - 5.C (Začít spolu).

V pátek se učíme jako obvykle.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová