20. 2. 2024

Publikováno: 20. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme trénovali ústně řešení slovních úloh, děti zapisovaly příklady na tabulky. Cvičili jsme i sčítání a odčítání do 9. Pak jsme psali pětiminutovku a slovní úlohy do PS, děti psaly jen výsledky (strana 16 cvičení 4 - 8). Dále jsme si na tabuli ukázali řešení tabulky a znázorňování na číselné ose, děti pak samostatně pracovaly na stránce 16 (cvičení 1 - 3). Kdo nedokončil ve škole, dopočítá doma.

V ČJ jsme četli článek o tatínkovi na straně 44, povídali jsme si o něm a doplnili věty podle článku (někdo psacím, někdo tiskacím písmem). Formou štafety jsme cvičili i čtení slov na pravé straně stránky a určovali počet slabik. Nakonec jsme psali do písanky slova na straně 27 (3 řádky). Za úkol mají děti čtení na straně 44.

Ve Vv jsme vyráběli indiánské čelenky. Zítra je budeme potřebovat při matematice. Dětem se práce dařila, výsledek uvidíte ve fotogalerii.

Poslední hodinu jsme měli prvouku. Opakovali jsme určování času na papírových hodinách, zpívali jsme písničku Hlava, ramena, kolena, palce ... a opakovali části těla. Podle obrázků na straně 8 jsme si povídali o zdraví, nemoci a jak probíhá návštěva u lékaře. Nakonec jsme seřadili a očíslovali obrázky příběhu na straně 8 dole, vyprávět příběh podle obrázků budeme až příště :).

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová