20. 11. 2023

Publikováno: 20. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme dnes opakovali čtení slabik, slov a vět. Četli jsme z tabule i v ŽA na straně 45 (slova a věty s obrázky - cvičení 1 - 3), naučili jsme se novou písničku o hláskách. Také jsme skládali z písmenek slova jako hádanky (slož slovo z písmen: lpeo, aplí, smoa, vznikla slova: pole, lípa, maso).

V matematice jsme procvičovali sčítání a porovnávání čísel v oboru 0 - 5. Nejdříve na tabuli, pak v učebnici na straně 42, kdo byl hotový, počítal samostatně příklady na straně 39 (cvičení  1 - 4). Děti moc chválím, většina dětí napsala vše ve škole, kdo nestihl cvičení na straně 39, dokončí doma (jen cvičení 1 - 4).

V další hodině ČJ jsme skládali slova podle obrázků (slova: pusa, mimi, limo, lupa, pila). Pokračovali jsme v ŽA na straně 45 podle cvičení 4. Přečetli jsme slova, spojili je s obrázkem a vyhledali slova ve čtyřsměrce. Také jsme si procvičili prsty a napsali další řádky v písance na straně 5. Za úkol je procvičování čtení na straně 45 (cvičení 4).

Děti měly ještě TV a informatiku s dalšími učiteli.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout obrázky z projektového dne.

Dnes se těším na setkání s rodiči v 17: 30 v naší třídě 1. B. Zatím pěkné odpoledne!

Z. Petráňová!