20. 10. 2023

Publikováno: 20. 10. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali čtení písmen a slabik, v učebnici ŽA jsme pokračovali na straně 31, pracovali jsme podle instrukcí dole na stránce.

V prvouce jsme opět třídili přírodniny a přiřazovali jsme plody k listům. V učebnici jsme prohlíželi a ukazovali si listnaté a jehličnaté stromy na straně 19 a 20, na straně 21 jsme si prohlédli části stromu, doplnili písmena do názvů a zakroužkovali barevně jehličnaté a listnaté stromy.

V další hodině ČJ jsme opět procvičovali čtení slabik na interaktivní tabuli i v učebnici, na straně 31 jsme vymýšleli jména dětí podle písmene nad obrázkem a tvořili věty podle obrázků (poslední cvičení). Za domácí úkol je čtení slabik na straně 32.

Dále jsme se učili psát horní kličky. Psali jsme na tabulky, v Psaní se Samem jsme jen obtahovali horní kličky na straně 36.

Příští týden ve středu 25. 10. pořádají žáci druhého stupně pro naše děti akci Strašidelný zámek. Děti mohou mít masku (nemusí).  Tento den proběhne bez učení, děti mají mít s sebou jen penál a svačinu. Vyučování končí v 11:45 h.

Ve čtvrtek a v pátek mají pak žáci podzimní prázdniny.

Přeji všem příjemný víkend a v pondělí se těším s dětmi na shledanou! Z. Petráňová