2. 11. 2023

Publikováno: 2. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes jsme se konečně po dlouhé době sešli ve třídě v kompletním počtu! Dvě děti se dodatečně fotografovaly. Děkuji také rodičům, kteří již poslali zpět přihlášky na školu v přírodě, ostatní prosím zítra.

V matematice jsme na tabulky a do psaní se Samem opakovali psaní příkladů na sčítání (str. 12), k příkladům jsme vymýšleli slovní úlohy. Další příklady jsme počítali na interaktivní tabuli. Nakonec děti samostatně počítaly příklady do pracovního sešitu na straně 31 (cvičení 1 - 3). Kdo nestihl ve škole, dokončí cvičení doma.

V ČJ jsme hlavně procvičovali čtení slabik v ŽA na straně 36. Většina dětí čte slabiky bez problémů, některé děti již dostávají za úkol skládat a číst slova. Pár dětí se při čtení slabik plete, ale v tomto období je to naprosto běžné. Nezbývá než stále cvičit, ale  po chvilkách, čtení by nemělo překročit 15 minut. Déle se děti nedokáží soustředit na práci.

V další hodině čtení jsme skládali slabiky z písmen, dotvářeli jsme je na slova. Také jsme si vyrobili písmenkovou záložku, děti ji mohou používat jako pomůcku při čtení. V Psaní se Samem jsme dopsali stranu 39. Za úkol je procvičování čtení slabik v ŽA  na straně 36.

Další hodinu měly děti TV.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout obrázky z Halloweenu. Některé vypadají hrůzostrašně, ale děti vše zvládly :).

Krásné odpoledne! Z. Petráňová