19. 4. 2024

Publikováno: 19. 4. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Nejdříve připomínám, že v pondělí 22. 4. 2024 se konají třídní schůzky. Sejdeme se v 17. 30 v naší třídě. Těším se na vás!

Dnes jsme v ČJ procvičovali čtení slov se souhláskami r, l na straně 77, pokračovali jsme čtením vyprávění Ráno u řeky. V textu jsme zakroužkovali názvy zvířat a názvy rostlin. Nakonec jsme vybrali správné slovo a doplnili věty pod textem. Stihli jsme také napsat 8 slov do sešitu. Až na pár výjimek děti napsaly diktát moc pěkně, sešity posílám ke kontrole, někdo má za úkol napsat opravu.

V prvouce jsme opakovali názvy jarních rostlin, procvičovali jsme i určování času, povídali jsme si o domácích mazlíčcích, v učebnici jsme na straně 22 dopsali, co asi cítí zvířata na obrázcích. Nakonec jsme začali další kapitolu Nakupování . V učebnici jsme na straně 23 pojmenovali obchody na obrázku a děti vymýšlely, co se dá v těchto obchodech koupit. Každý sám pak doplnil k obrázkům výrobků čísla obchodů, kde se dá zboží koupit.

Po HV jsme měli další hodinu ČJ. Znovu jsme přečetli Ráno u řeky na straně 77, toto čtení je i za domácí úkol. Dále jsme psali do písanky na straně 19 slova s písmenem h. Nakonec děti doplňovaly vhodná slova do vět na okopírovaném pracovním listě.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout obrázky z včerejšího malování hrnečků.

Pěkný víkend všem a nemocným dětem brzké uzdravení přeje Z. Petráňová