19. 3. 2024

Publikováno: 19. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali sčítání, odčítání a porovnávání čísel do 10 na tabulky, hráli jsme i počítací hry v družstvech, řešili jsme také slovní úlohy. V PS jsme pracovali na straně 35, ve cvičení 2 prosím, aby děti dopisovaly nad každý příklad výsledek a pak teprve napsali znak je větší, menší, rovná se. Většina dětí stihla všechna cvičení ve škole, pár dětí má na doma zakreslování cesty podle programu.

V ČJ jsme se seznámili obvyklým způsobem s písmenkem č, Č na straně 60, čtení slov ve sloupcích a spojení slov u růžového balonku je za domácí úkol. Prosím také o přidání písmenek do desek. Dále jsme dopsali v písance slova na straně 4.

V prvouce jsme opakovali určování času na papírových hodinách, poznávali jsme jarní květiny podle fotografií na tabuli, určovali jsme části rostlin a povídali si o jarní práci na zahradě podle obrázku na straně 16. Na straně 17 jsme doplnili cvičení 1 (co sejeme, co sázíme).

Ve VV jsme malovali jarní trávu s pampeliškami :).

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky ze včerejší hodiny TV.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová