19. 2. 2024

Publikováno: 19. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali čtení na straně 43. Opakovali jsme čtení slov a četli nový článek o kamarádovi, děti pak podle článku zakroužkovaly správné slovo. Na konci hodiny jsme ještě zkoušeli psát na tabulky psacím písmem jména: Milan, Míša, Ála.

V matematice jsme hráli hru v družstvech na procvičování sčítání a odčítání do 9, pokračovali jsme v učebnici slovními úlohami na straně 14. Děti samostatně počítaly cvičení 3, moc je chválím, všichni dostali jedničku do ŽK. Na další stránce jsme cvičili rozklad čísel - děti doplňovaly čísla do raketek. Kdo nestihl, dokončí cvičení na straně 15 doma.

V další hodině ČJ děti pracovaly s roboty - včelkami. Zkoušely je naprogramovat tak, aby postupovaly v plánku podle písmen abecedy. V druhé části hodiny jsme se učili psát písmeno z. Nejdříve jsme trénovali na mazací tabulky, pak i do písanky na straně 26. 4 řádky na straně 26 mají děti napsat doma, další úkol je ze čtení na straně 43 (článek Můj kamarád).

Pěkné odpoledne a nemocným dětem brzké uzdravení přeje Z. Petráňová