19. 10. 2023

Publikováno: 19. 10. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme začali sčítání, dnes jen sčítání 1 + 1 na straně 24. Pracovali jsme s číslicemi a vytvářeli příklady na sčítání. Ne všechny děti měly znaménko plus a rovná se, prosím o jejich přidání do desek s číslicemi. V učebnici jsme se učili zápis příkladů do čtverečků podle slovních úloh.

V ČJ jsme se seznámili s dalším písmenkem O, o na straně 30, pracovali jsme obvyklým způsobem podle instrukcí dole. Dále jsme četli slabiky a skládali slabiky.

Další hodinu ČJ jsme pokračovali ve čtení slabik, moc děti chválím, čtení slabik jde dětem velmi pěkně! Pokračovali jsme v Psaní se Samem, dopsali jsme stránku 35. Nakonec jsme malovali obrázky k jednotlivým písmenům (např. M - motýl, A - auto, S - slunce atd.) a hráli hry. Prosím o vystřižení O, o.

Za úkol je procvičování čtení slabik na straně 28 a 29.

Přeji všem krásný zbytek dne! Z. Petráňová