18. 3. 2024

Publikováno: 18. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme si nejdříve povídali o tom, co nás do Velikonoc čeká a co děti zažily o víkendu. Pokračovali jsme čtením o Velikonocích na straně 59, udělali jsme i úkoly pod textem. Také jsme zkoušeli psát na tabulky slova: škola, pero, sešit, tabule.

V matematice jsme na tabulky psali příklady ke slovním úlohám, počítali jsme i příklady na sčítání a odčítání do 10 ústně formou her v družstvech. Pokračovali jsme v učebnici na straně 34, kdo nestihl cvičení na stránce 34, dokončí je doma. Děti, které měly vše hotové, luštily  na stránce 28 hádanky.

V další hodině ČJ jsme znovu přečetli článek o Velikonocích na straně 59, čtení je i za úkol (dovolila jsem čtení ve dvojicích, se střídáním po větách). Dále děti četly věty na tabletech a psaly slova v písance na straně 3. Za úkol je ještě psaní slov v písance na straně 4 (7 řádků).

Pěkné odpoledne a dětem doma brzké uzdravení přeje Z. Petráňová