18. 12. 2023

Publikováno: 18. 12. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme se dnes seznámili s dalším písmenem n, N. Pracovali jsme podle pokynů pod textem na stránce 18, naučili jsme se novou básničku a četli slabiky. Pokračovali jsme čtením slov a vět na straně 19.

V matematice jsme procvičovali orientaci na číselné ose, trénovali jsme také sčítání a odčítání do 7. V učebnici jsme si procvičili psaní sedmiček na straně 64 a pokračovali jsme na straně 65, kdo stránku nestihl, dokončí doma. Kdo byl hotový dříve, počítal na straně 62 (počítání pro volnou chvíli).

V další hodině ČJ jsme procvičovali čtení na straně 19, četli jsme také slova na tabletech a psali jsme do písanky na straně 22. Prosím o přidání písmene N, n do desek. Za úkol je čtení na straně 19. Děti si přinesou domů desky s písmeny, aby mohly po Vánocích trénovat skládání slov:).

Děti se zítra neučí, mají sportovní den. Do školy přijdou jako obvykle, ve třídě se převléknou do cvičebního úboru a v 8:30 jdeme do tělocvičen. Končíme podle rozvrhu a děti pokračují v družině.

Ve středu máme vánoční besídku. Většina dětí již přinesla dáreček pro kamaráda, děti si mohou přinést i trochu cukroví a svačinu. Tento den se také neučíme, děti budou vyrábět, budou tedy potřebovat penál. Konec je v 11:45.

A ve čtvrtek 21. 12. 2023 jdeme do kina. Sejdeme se v 7:55 před školou, v 8 hodin odcházíme do OC Chodov. Děti mohou mít s sebou svačinu nebo si za 80 Kč koupit zvýhodněný balíček - popcorn + vybraný nápoj. Vrátíme se do 11. 45, děti pak opět přecházejí do družiny.

Dnes se před školou v 17 hodin koná Vánoční zpívání, můžete se přidat Vy i děti!

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová