18. 10. 2023

Publikováno: 18. 10. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ děti opakovaly slovní zásobu (školní potřeby, barvy), poslouchaly příběh a hrály hry. Děti paní učitelky Potočné se navíc naučily slovíčka: chair, notebook, crayon, ruler. Všechny děti pracovaly v pracovním sešitě na straně 6 - doplnily obrázky z příběhu a dokreslily svůj obrázek kouzelnou tužkou. Za úkol je procvičovat slovní zásobu (v PS na straně 61 - Lekce Škola).

V matematice jsme opakovali geometrické tvary, procvičovali orientaci v prostoru a na číselné ose a psali jsme číslici 2 na straně 23. Za úkol mají děti dopsat 4 krátké řádky a dokreslit obrázek na str. 23.

Prosím, aby si děti přinesly do desek s číslicemi znaménko plus a rovná se!

V ČJ jsme procvičovali čtení slabik, skládali jsme slova z písmen (láme, lama, sele) a pokračovali v Psaní se Samem na straně 34 a 35 (jen první 3 řádky). Děti mají doma procvičovat čtení slabik na straně 28 a 29.

Další hodinu děti vyráběly lva z papíru a poslední hodinu měly atletiku.

Pěkné odpoledne všem přeje Z. Petráňová