17. 4. 2024

Publikováno: 17. 4. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme začali novou lekci Family. Naučili jsme se nová slovíčka, říkanku, hráli jsme hry. V PS jsme na straně 27 hledali a přiřazovali obrázky, opakovali jsme názvy členů rodiny. Nakonec děti kreslily svoji rodinu, příště budeme anglicky pojmenovávat členy rodiny, slovní zásobu najdete na straně 61.

V matematice jsme řešili slovní úlohy, procvičovali jsme sčítání a odčítání do 15 na tabulky. V PS jsme na straně 49 dopisovali výsledky příkladů, znázorňovali jsme na číselné ose a zakreslili podle programu písmena. Do sešitů jsme napsali 2 sloupečky ze cvičení 6 na straně 48. Kdo byl hotový, vybarvoval rybičku na straně 50. Kdo nestihl, dokončí stranu 49 doma.

V ČJ jsme si povídali o blížícím se svátku maminek, děti poslouchaly básničky pro maminky na straně 76. Pokračovali jsme čtením o mamince, podle skutečnosti pak děti dopsaly odpovědi na otázky. Dále jsme psali v písance slova na straně 16, zbývající řádky na straně 16 mají děti za domácí úkol. Za úkol je i čtení o mamince na straně 76.

Zítra budou děti místo jedné hodiny ČJ malovat hrnečky, jinak se učíme podle rozvrhu.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová