17. 10. 2023

Publikováno: 17. 10. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme dnes procvičovali geometrické tvary. Pracovali jsme podle tabule, vyhledávali jsme předměty ve třídě a pokračovali podle cvičení v učebnici na straně 22.

V ČJ jsme si vysvětlili, co je písmeno, slabika, slovo, věta. Procvičovali jsme čtení písmen, slabik, slov a vět na straně 29. Mezi dětmi jsou teď velké rozdíly. Zvládne -li dítě zatím čtení písmen, procvičujte čtení písmen a zkoušejte vázat slabiky. Zvládá - li dítě slabiky, zkoušejte slova nebo věty. Nechci děti od čtení odradit, zatím stačí, aby děti četly správně písmena a odděleně slabiky. Za úkol je čtení na straně 29.

V prvouce jsme třídili a pojmenovávali přírodniny z páteční vycházky. Vybarvili jsme na straně 18 ty části rostlin, které jsme našli a pokračovali opakováním listnatých a jehličnatých stromů na straně 19 a 20. Vše jsme si již ukázali na vycházce :).

Ve Vv jsme obkreslovali šablonky ovoce, vytrhávali ovoce z barevných papírů a sestavovali z nich podzimní koláž.

Krásný zbytek dne! Z. Petráňová