17. 1. 2024

Publikováno: 17. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes byly všechny děti ve třídě, tak jen krátce k učivu.

V AJ jsme pokračovali v lekci Toys. Procvičovali jsme slovní zásobu, opakovali říkanku a písničku, hráli hry a trénovali přídavná jména: big, small, old, new. Nově jsme se učili názvy hudebních nástrojů: guitar, drum, violin, flute, trumpet. V Ps jsme na straně 15 přiřazovali obrázky k nástrojům a do rámečku děti kreslily svůj oblíbený hudební nástroj. Děti paní učitelky Potočné pracovaly v PS na straně 16 a 17, hudební nástroje se ještě neučily.

V matematice jsme počítali na straně 76, všechny děti stihly stránku ve škole, někdo ještě počítal na straně 80.

V ČJ jsme cvičili čtení na straně 29 (jen povídání o ZOO a slova po pravé straně). Za úkol je číst tato slova znovu doma. Dále jsme psali do písanky - dopsali jsme stranu 9, za úkol mají děti dopsat stránku 10.

Tento týden vybírám přihlášku na školní výlet, který se koná 25. 3. 2024. Peníze na výlet prosím poslat po dětech až po jarních prázdninách.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová