16. 4. 2024

Publikováno: 16. 4. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme počítali složenou slovní úlohu na tabulky (Na hřišti si hrálo 6 holčiček, kluků bylo o 4 více. Kolik dětí si hrálo na hřišti?), na tabuli jsme počítali společně pyramidy, také jsme k nim zapisovali čtveřici příkladů. Pokračovali jsme do PS na straně 48, děti samostatně doplnily cvičení 1 a 2. Pokračovali jsme společně, vyřešili jsme slovní úlohu (cvičení 3). Další cvičení - příklady na tabuli - děti počítaly do sešitu, sešity posílám domů ke kontrole. Nakonec děti v PS samostatně dokončily cvičení 4, 5 a 7. Některé dětí nestihly vše dopsat, prosím aby dokončily doma.

V ČJ jsme procvičovali čtení na straně 74, děti samostatně na straně 75 vybraly správná slova do věty. Pak jsme společně přečetli věty a doplnili ústně H nebo Ch. Nakonec děti samostatně dopisovaly správná písmena do Slabikáře. Stihli jsme i cvičení 3 - děti dopsaly roční období jaro. Nakonec jsme do sešitů napsali 6 slov, diktát se všem povedl!

V další hodině děti kreslily zvířátko - domácího mazlíčka.

V prvouce jsme trénovali určování času s papírovými hodinami. Opakovali jsme domácí zvířata a jejich mláďata, zopakovali jsme i jarní měsíce a jarní květiny podle obrázků ve fotogalerii. Nakonec jsme si povídali o domácích mazlíčcích podle otázek a obrázku na straně 21,  splnili jsme první 2 úkoly na straně 22.

Za úkol je čtení ve Slabikáři na straně 75, ev. dokončení cvičení v matematice na straně 48.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová