16. 2. 2024

Publikováno: 16. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme se dnes seznámili s novým písmenem r, R, ve Slabikáři jsme obvyklým způsobem pracovali na straně 42, slova složená ze slabik (cvičení 5) jsme psali na mazací tabulky (rána, ráno, pero, peru, ruka, roky, rosa, ...). Procvičovali jsme i čtení slov a vět ze strany 41.

V prvouce jsme pokračovali v procvičování určování hodin, zkoušíme celé, půl i čtvrt hodiny. Opakovali jsme také části hlavy, děti nakreslily svůj obličej a hádali jsme kdo je kdo :). Zazpívali jsme si písničku Hlava, ramena, kolena, palce. V učebnici jsme pak vyprávěli podle obrázků na straně 7 jak pečujeme o své tělo, děti se mají učit samy sprchovat, aby to zvládly na škole v přírodě. Nakonec jsme vybarvili na straně 7 předměty, které potřebujeme k péči o své tělo.

V další hodině ČJ jsme ve Slabikáři na straně 43 doplňovali slovo rak do tabulky, děti pak slova četly a připojovaly k nim obrázek. Také jsme četli slova v žebřících na pravé straně stránky 43, toto cvičení je i za domácí úkol. Prosím také o přidání písmenek r, R do desek. Nakonec jsme psali do písanky slova na straně 25. Děti za psaní moc chválím!

Děkuji rodičům, kteří poslali po dětech peníze (660 Kč na velikonoční výlet), prosím ještě 8 rodičů, aby tak učinili příští týden.

Užijte si příjemný víkend! Z. Petráňová