16. 10. 2023

Publikováno: 16. 10. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme si nejdříve povídali o zážitcích z uplynulém víkendu, pokračovali jsme určováním první slabiky podle obrázků a rozkladem slabiky na hlásky. Rozklad slabiky doporučuji trénovat i kdykoli máte chvilku čas, některým dětem toto nejde, ale dá se nacvičit (mo - m - o, la - l - a, se - s - e atd.). Dále jsme v ŽA četli 2 řádky slabik na straně 29. Toto čtení mají procvičovat děti doma jako domácí úkol.

V matematice jsme opakovali číselnou řadu, porovnávání čísel a slovní úlohy s číslicemi a na interaktivní tabuli, pak děti samostatně pracovaly cvičení v učebnici na straně 21. Děti moc chválím, všechny děti úkoly zvládly velmi dobře!

Další hodinu jsme opět skládali z písmen slabiky, četli jsme tyto slabiky a rozkládali je na písmena. Dále děti cvičily psaní na tabletech, pokračovali jsme v Psaní se Samem na straně 33. Většinu stránky jsme napsali ve škole, 2 řádky mají děti dopsat doma.

Děti měly dále TV a informatiku.

Prosím rodiče, aby začali posílat peníze na fotografování (300 Kč za sadu), příští týden končí již ve středu, peníze tedy musím předat do 25. 10. 2023.

Pěkné odpoledne všem přeje Z. Petráňová