15. 4. 2024

Publikováno: 15. 4. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme si povídali o tom, co jsme zažili o víkendu. Navázali jsme čtením vyprávění Chalupa tety Dany ve Slabikáři na straně 74. Četli jsme nejdříve půlku článku, vyhledávali jsme v textu různé údaje (kde má teta chalupu, kdy tam Michal pojede, kde mají kluci pokoj, ...). Dočetli jsme i druhou půlku a povídali si o tom, co na chalupě Michal dělá. Nakonec jsme kroužkovali slova, která označují, co roste v lese.

V matematice jsme opakovali sčítání a odčítání do 15, děti ukazovaly výsledky kartičkami. Počítali jsme i příklady s pomocí počítadel. V PS jsme společně dopsali příklad a výsledky ve slovní úloze na straně 47, cvičení 1. Společně jsme i znázorňovali příklady ve cvičení 2. Zbytek stránky děti počítaly samostatně (cvičení 3 - 7). Kdo nestihl, dokončí doma.

V další hodině ČJ jsme znovu společně přečetli článek Chalupa tety Dany na straně 74, děti pak samostatně rozhodovaly o správnosti vět (kroužkovaly ano/ne). Dále jsme pracovali s tablety https://wordwall.net/cs/resource/71005814/%C4%8Desk%C3%BD-jazyk/slova-s-%C5%99-1. Nakonec jsme psali do písanky slova s předložkami na straně 15, 3 řádky nám zbyly na domácí úkol. Za úkol je i čtení ve Slabikáři na straně 74.

Dnes děti dostaly potvrzení pro lékaře, že se dítě může zúčastnit školy v přírodě a plaveckého výcviku. S formulářem si zajděte k lékaři (můžete i bez dítěte), potvrzení budeme potřebovat v půlce května, vybírat ho budu před školou v přírodě!

Dětem jsme také napsali do ŽK termín třídních scůzek, které se konají příští pondělí 22. 4. v 17.30 v naší třídě. Prosím o Váš podpis v ŽK na straně 2.

Ve čtvrtek bude malování hrnečků. Ještě několik dětí nepřineslo peníze, prosím o 170 Kč.

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová