15. 3. 2024

Publikováno: 15. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme pokračovali ve čtení na straně 57 a 58, na straně 58 jsme si hráli se slovy a tvořili jsme nová slova. Dále jsme četli slova ve sloupcích a doplňovali věty. Také jsme si vyrobili pomůcku s obrázky na rozlišování písmen b a d. Nakonec jsme skládali větu z písmenek.

V prvouce jsme určovali časy na hodinách, opakovali si o jaru a poznávali jsme jarní květiny. V učebnici jsme na straně 13 vybarvili části kvetoucích rostlin, vyškrtli jsme měsíc, který nepatří k jaru a děti samostatně kreslily zimní a jarní obrázek květinové zahrady.

V další hodině ČJ jsme opět procvičovali čtení z tabule i ve Slabikáři, dokončili jsme čtení na straně 58 a učili se psát v písance na straně 2 písmeno r. Za úkol je procvičování čtení na straně 57 a 58.

Připomínám, že ve čtvrtek příští týden budeme sít osení, děti si mají přinést misku, ostatní věci (zeminu a semínka) dostanou ve škole. 15 dětí se přihlásilo na malování hrnečku, kdo zapomněl, může se přihlásit ještě v pondělí. Malování proběhne v dubnu, datum ještě upřesním. Peníze budu vybírat po Velikonocích.

Přeji všem krásný víkend! Z. Petráňová