14. 3. 2024

Publikováno: 14. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali sčítání a odčítání do 10 s kartičkami, na tabulky jsme řešili slovní úlohy (typ: na hřišti si hrálo 7 kluků, holčiček bylo a 4 méně. Kolik dětí si hrálo na hřišti?). Dále děti psaly do sešitů 10 příkladů z PS (trénovali jsme je včera). Nakonec jsme dokončili cvičení v PS na straně 33.

V ČJ jsme četli další článek ve Slabikáři na straně 57. Nejdříve jsme trénovali čtení obtížnějších slov (ve fialovém sloupci vpravo), pak jsme dvakrát přečetli článek, zkušeli jsme ho i převyprávět. Nakonec jsme rozhodli, zda jsou pravdivé věty pod článkem.

V další hodině ČJ jsme znovu přečetli článek společně. Měřili jsme i čas, zvládli jsme přečíst za 4 minuty :). Dále jsme řešili rébusy na konci stránky, slova jsme napsali a spojili se správným obrázkem. Pokračovali jsme v písance - děti samostatně dopsaly celou stránku 1. Děti moc chválím, všichni dostali jedničku, většinu sešitů máme ve třídě na výstavě. Za úkol je čtení ve Slabikáři na stránce 57, písemný úkol má jen ten, kdo nestihl dopsat matematiku ( str. 33).

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová