14. 2. 2024

Publikováno: 14. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme opakovali a procvičovali celou druhou lekci s názvem Toys. Hráli jsme hry, říkali říkanku, procvičovali jsme slovíčka (názvy hraček a hudebních nástrojů, přídavná jména), zpívali jsme písničky a poslouchali a překládali příběh hraček. V PS jsme dokončili stranu 17, děti mají za úkol dokreslit do rámečku sebe jako průzkumníčka.

Druhá skupina paní učitelky Potočné se věnovala svátku sv. Valentýna. Děti kreslily přáníčko a učili se i nová slovíčka.

V matematice jsme opakovali a počítali geometrické tvary, řešili slovní úlohy (typ o x méně, o x více) a doplňovali tabulky na sčítání a odčítání v učebnici na straně 13. Kdo nestihl tabulku na odčítání ve škole, dopočítá doma (str. 13 cvičení 5). Za tabulku se sčítáním děti dostaly známky do el. ŽK. Děti chválím, počítaly moc hezky a bez chyb.

V ČJ jsme procvičovali čtení na straně 40, spojovali jsme čarou věty napsané tiskacím a psacím písmem a četli jsme i slova a věty na straně 41 (jen cvičení 1). Čtení na straně 41 je i za domácí úkol. Dále jsme psali do písanky na stránce 23, stránku mají děti dopsat doma.

Během třetí hodiny nás navštívila skupinka žáků z 8. třídy a předala dětem valentýnská přání. Pro všechny to bylo milé překvapení!

Pěkný zbytek dne všem přeje Z. Petráňová