13. 3. 2024

Publikováno: 13. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme procvičovali slovíčka z okruhu Zvířata na farmě, naučili jsme se i další slova: farm, tractor, duck, rabbit. Učili jsme novou písničku On the farm, dále jsme hráli hry a v PS jsme na straně 23 vybarvili 2 shodné obrázky ( 2 a 5), pojmenovali jsme, co na obrázcích je. Za úkol je opakování slovní zásoby a v PS na straně 22 nakreslit do rámečku 3 zvířata.

V matematice jsme nejdříve trénovali na papír psaní sloupečků příkladů, zítra již napíšeme do sešitu. Dále jsme řešili na tabulky slovní úlohy (např.: Na záhonku kvete 7 bledulí a o 5 méně narcisů. Kolik květin kvete na záhonku?). Dále jsme cvičili porovnávání čísel - znázorněním i výpočtem. V učebnici jsme společně udělali na straně 33 cvičení 1 a 3, samostatně děti porovnávaly čísla ve cvičení 2. Za úkol je na straně 33 cvičení 4.

V ČJ jsme se seznámili s písmenem b, B na straně 56. Pracovali jsme podle pokynů obvyklým způsobem, za úkol je přidat písmenko do desek a číst slova a věty na straně 56. Stihli jsme i napsat 3 řádky slov do nové písanky.

V Pč jsme společně vyrobili skládačku do AJ - v PS na angličtinu na straně 55 jsme podlepili stránku čtvrtkou, vybarvili zvířátka a vystřihli a sestavili skládanku. Děti ji využijí při hodině AJ.

Dnes děti dostaly nabídku na malování smaltovaného hrnečku. Malování proběhne v dubnu v rámci vyučování, cena je 170 Kč, účast je dobrovolná, jen pro zájemce. Prosím do konce týdne pošlete zpět lísteček, peníze zatím neposílejte!

Pěkné odpoledne všem přeje Z. Petráňová