13. 2. 2024

Publikováno: 13. 2. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali sčítání a odčítání do 9, opakovali jsme geometrické tvary a zapisovali příklady na straně 12 (cvičení 2). Všechny příklady jsme si názorně ukazovali na počítadle, po zapsání jsme připojili čárou dokreslenou dominovou kartu. Doplnili jsme i pyramidy a zapsali písmenko na stranu 3. Na závěr jsme procvičovali geometrické tvary.

V ČJ jsme cvičili čtení slov a vět na straně 39, spojovali jsme vhodné věty na straně 40 a vyluštili jsme křížovku. Za úkol je čtení vět na straně 40. Nakonec jsme ještě dopsali v písance stranu 22.

Ve Vv jsme si povídali o svátku sv. Valentýna, děti pak kreslily valentýnky.

V prvouce děti dostaly 2. díl učebnice. Začali jsme nové téma: Naše tělo, ukazovali jsme na sobě části těla, zazpívali jsme písničku, hráli hry - učebnice strana 5 a 6.

Dnes mají děti kroužky, proto je za úkol jen čtení.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová