13. 11. 2023

Publikováno: 13. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Děkuji za včasné omlouvání nepřítomnosti dětí, namocným přeji brzké uzdravení!

V ČJ jsme se dnes seznámili s dalším písmenkem i, I. Nejdříve jsme vyhledávali slova začínající hláskou i na obrázcích na tabuli, pokračovali jsme v učebnici ŽA na straně 42 jako obvykle podle pokynů pod stránkou, stihli jsme i hry a první 2 cvičení na straně 43.

V matematice jsme názorně rozkládali čísla 2 - 5 a cvičili orientaci na číselné ose. V učebnici jsme společně dokreslili tečky, dopsali příklady a opravili příklady na stránce 36 (cvičení 1 a 2). Pak děti pracovaly samostatně až na konec stránky. Komu se cvičení povedla, dostal první jedničku do ŽK, jinak stále dávám i razítka za snahu a pěknou práci. Kdo nedokončil, dopíše a dokreslí doma (str. 36).

V další hodině ČJ děti pracovaly s tablety - opět cvičení na čtení slabik a přiřazování slabik k obrázkům. V další části hodiny jsme společně psali do 1. písanky první písmenko: psací e. Stránku 4 jsme nedopsali celou, 2 řádky mají děti za DÚ. Také prosím o přidání i, Í do desek s písmeny.

Děti pak pokračovaly na TV a informatiku.

Přeji všem pěkné odpoledne! Z. Petráňová