12. 4. 2024

Publikováno: 12. 4. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme čtení vět a slov ve Slabikáři i na tabuli https://wordwall.net/cs/resource/30681818/slova-s-p%C3%ADsmenem-%C5%99, pokračovali jsme na straně 73 - do vět jsme doplňovali slova. Další cvičení děti četly samostatně, opět měly dopsat správné slovo do věty, cvičení jsem oznámkovala. Na práci měly děti dostatek času, některé pracovaly s dopomocí, známky najdete v el. ŽK.

V prvouce jsme se vrátili k úterní procházce, podle fotografií ve fotogalerii jsme si opakovali názvy rostlin a živočichů, které jsme pozorovali. Dále jsme opakovali určování času formou soutěže, vítězové dostali jedničku. Také jsme opakovali, co víme o jaru a procvičovali jsme názvy zvířat a jejich mláďat. Nakonec jsme si povídali o mazlíčcích, které mají děti doma, v učebnici jsme se podívali na obrázky na straně 21.

V další hodině ČJ jsme procvičovali čtení na straně 73 - četli jsme slova, věty a hledali slova, která do řádku nepatří. V písance jsme napsali stránku 15. Za úkol je čtení na straně 72 a 73. Moc prosím rodiče, aby s dětmi cvičili hlasité čtení a kontrolovali, jestli děti rozumí tomu, co čtou. U poloviny dětí je čtení pomalé, bez porozumění, hodně dětí slabikuje. Zkoušíme číst sice pomalu, ale snažíme se slabiky vázat, číst plynule.

Pěkná víkend všem přeje Z. Petráňová