12. 3. 2024

Publikováno: 12. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme řešili slovní úlohy na tabulky, zkoušeli jsme si nanečisto psát i sloupečky příkladů. Pak jsme pracovali v PS na straně 32 - slovní úlohy jsme vyřešili společně, cvičení 2, 3 a 4 dělaly děti samostatně. Za domácí úkol je na straně 32 cvičení 8 (někdo ho stihl již ve škole).

V ČJ jsme pokračovali v procvičování čtení. Četli jsme na straně 55 vyprávění Pohár, četli jsme i hádanky a doplňovali správné slovo k obrázku. Čtení slov a pojmenování dalších členů zvířecí rodiny je za úkol (cvičení 1 - dozvěděla jsem se, že mládě ovce je ovčátko :). Dále jsme trénovali psaní slov do písanky, písanky posílám domů, zítra děti dostanou nové.

Ve VV jsme malovali větvičku zlatice, moc se nám povedla!

V prvouce jsme opakovali květiny, které jsme našli na páteční vycházce a povídali si o jaru, v učebnici na straně 11 a 12 ( bez zimního a jarního pohledu květinové zahrady).

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová