12. 12. 2023

Publikováno: 12. 12. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme procvičovali sčítání a odčítání do 6 s kartičkami, opakovali jsme doplňování početních pyramid a řešili jsme jednoduché slovní úlohy. V učebnici jsme pracovali na straně 60 - učili jsme se zapisovat výsledky příkladů do tabulky sčítání a odčítání. Nakonec si děti vystřihly skládačku krokodýla a domečků, po skládání si jednu skládanku nalepily na čtvrtku jako záložku.

V ČJ jsme trénovali čtení vět na straně 15, věty jsme skládali i z písmenek, zopakovali jsme si také, co víme o větě, z čeho se skládá, .... Na tabulky jsme opakovali psaní slabik s písmenem s.

V další hodině jsme napsali do písanky zbytek stránky 17. Pokračovali jsme povídáním o adventním čase, děti pak měly za úkol nakreslit vánoční obrázek :).

Poslední hodinu jsme povídali o zimě a zimních sportech, v učebnici na straně 37 - 39.

Za úkol je čtení vět ve Slabikáři na straně 15.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová