12. 10. 2023

Publikováno: 12. 10. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes jsme se v matematice učili počítat na číselné ose. V učebnici jsme na straně 20 vyznačili skoky Ferdy Mravence a jejich kamarádů a porovnávali jsme i jejich další výkony v hodu kostkou (cvičení 1 - 3). Nakonec jsme doplnili čísla v číselné řadě a porovnávali čísla (cvičení 4 a 5).

V ČJ jsme procvičovali čtení písmen a slabik. Chválím děti za pěkné čtení písmen! V učebnici ŽA jsme pokračovali na straně 27 - pojmenovali jsme obrázky a hledali umístění písmene s. V dalších cvičeních jsme určovali počet slabik a doplňovali písmena na správná místa v mřížce.

V další hodině ČJ jsme skládali do řady písmenka z desek, četli je a tvořili z nich slabiky (ma, le, sa, me). V Psaní se Samem jsme pokračovali na straně 30 a 31, 2 řádky na straně 31 mají děti za úkol.

Poslední hodinu měly děti TV.

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová