11. 9. 2023

Publikováno: 11. 9. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Děti dnes již samostatně bez problémů dorazily do třídy, do středy bude ještě v prostoru šaten pomáhat dětem naše asistentka :).

V ČJ jsme si opakovali orientaci v prostoru, pojmenovávali jsme obrázky v řádcích na straně 9 a vytleskávali slabiky. Děti pak samy zapisovaly počet slabik tečkami. Zkoušeli jsme i říkat první a poslední hlásku slov. Nakonec jsme tvořili dvojice věcí, které k sobě patří a spojovali je čárou.

V M jsme počítali různé přadměty ve třídě a na obrázcích na straně 5, poslouchali jsme pohádku O perníkové chaloupce a zahráli si ji jako divadlo. Na obrázcích jsme vybarvili to, co počítáme do dvou a dokreslili do prázdného okénka 2 perníčky. Protože jsme doplnili celou stránku 9, vybarvily děti drakovi první mašličku na straně 3. Děti dnes dostaly číslice a tečky, prosím, aby zítra měly v deskách vystřižená čísla a tečky 1 - 5.

Další hodinu jsme hledali první hlásku slov (cvičení na interaktivní tabuli), procvičili jsme si dále prsty i celé tělo s říkankami. Psali jsme další uvolňovací cvik na straně 11 (Psaní se Samem).

Další hodinu měly děti TV a první hodinu informatiky.

Zítra se těším s dětmi na shledanou ráno, s dětmi a rodiči i zítra odpoledne v 17 hodin před školou.

Hezký zbytek dne všem přeje Z. Petráňová