11. 4. 2024

Publikováno: 11. 4. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme trénovali sčítání a odčítání do 20 s počítadlem, psali jsme i příklady z PS do sešitu. Polovina dětí již zvládá zapisovat do sešitu s pěknou úpravou, ostatní mají jěště co zlepšovat. Dále jsme počítali ústně formou her a výsledky příkladů jsme zapisovali na tabulky.

V ČJ jsme nejprve přečetli pohádku O budce, pak jsme 3 krát přehráli pohádku jako divadlo, pokaždé s jinými herci :). Pokračovali jsme seznámením se s dalším písmenem na straně 72. Naučili jsme se novou básničku, vyhledali v ní písmena ch, Ch, pojmenovali obrázky a četli slabiky. Dále jsme na tabulky zapsali zvířátka z pohádky o budce (myška, žába, zajíc, koza).

V další hodině jsme pokračovali podle pokynů v učebnici na straně 72, četli jsme slova a věty, toto čtení je i za domácí úkol. Prosím rodiče, aby nutili děti číst nahlas, ve škole většina dětí čte tak potichu, že jsou stěží slyšet, ostatní pak neví, kde čteme. Dnes není ani písemný úkol, prosím jen o přidání písmen ch, Ch do desek. V písance jsme se učili psát velké Ch na straně 14.

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová