11. 3. 2024

Publikováno: 11. 3. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali čtení vět. Četli jsme ve Slabikáři na straně 54 vyprávění Hurá na hory, stihli jsme také vyřešit doplňovačku  a splnit úkol na sluníčko. Na tabulky jsme procvičovali psaní slov.

V matematice jsme trénovali nakupování podle obrázků na tabuli, pokračovali jsme v PS na straně 31. Děti vyznačovaly, co si koupí za 10 Kč a zapisovaly podle toho příklady na sčítání. Dále jsme počítali, kolik dětem po nákupu paní prodavačka vrátí (cvičení 2). Děti pak vybarvily mince a dokončily i cvičení 4. Kdo nestihl, dopíše stranu 31 doma.

V další hodině pracovaly děti s tablety, tentokrát děti na tabletech počítaly. Společně jsme pak pokračovali psaním. Prvně jsme zkoušeli psát slova podle diktátu, do ŽK jsem zapsala dětem jen jedničky. Sešity posílám domů, abyste se mohli podívat, jak se práce dětem povedla. Za úkol je čtení na straně 54 ve Slabikáři a dopsat stránku 39 v písance (3 věty a podpis).

Prosím, aby si tento týden přinesly děti do školy misku na velikonoční osení, budeme sít trávníček, na Velikonoce si ho děti odnesou domů.

Pěkné odpoledne všem přeje Z. Petráňová