11. 1. 2024

Publikováno: 11. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Dnes jsme v matematice začali počítat do 8. Počítali jsme předměty ve třídě a na obrázku, porovnávali jsme čísla a učili se psát číslici 8. V učebnici jsme pracovali na straně 72, na straně 73 jsme napsali 2 řádky osmiček.

V ČJ jsme hlavně procvičovali čtení. Četli jsme troslabičná slova na straně 24 vpravo a povídání o víle na straně 25. Zkoušeli jsme také na tabulky psát slova: pusa, síto, pila, limo, lupa (psacím písmem).

V další hodině ČJ jsme četli další článek o víle a dopisovali slova do Slabikáře podle porozumění textu. Většina dětí již pěkně čte, děkuji rodičům za pečlivou domácí přípravu dětí! Dále jsme se učili psát I do písanky na straně 6, za úkol je čtení na straně 25 a stránka v písance na straně 5.

Poslední hodinu měly děti TV.

Zítra mají první rodiče s dětmi individuální schůzky (můžetet se ještě přihlásit v tabulce  - viz 9. 1.), prosím nahlaste se u stolu u vchodu do školy a pak přijďte do naší třídy.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová