10. 4. 2024

Publikováno: 10. 4. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ obě skupiny opakovaly a procvičovaly 3. lekci. V PS doplnily děti cestu farmáře na straně 26, vyznačily oblíbené činnosti a dokreslily obrázek. Skupina paní učitelky Potočné ještě začala lekci 4, naučila se nová slovíčka z okruhu Rodina. Moje skupina začne lekci 4 příští týden. Za úkol je opakovat slovíčka podle PS strana 61.

V matematice jsme počítali na počítadle příklady na sčítání desítky s jednotkami (typ 10 + 6). V učebnici jsme pracovali na straně 46. Prosím, aby si děti doplnily do desek číslice 11 - 20.

V ČJ jsme četli hádanku na straně 71 a pak kroužkovali slova, která označují, co potřebuje kuchař. Dále jsme vyprávěli pohádku O budce podle obrázků, pokračovali jsme čtením pohádky. Zítra si pohádku zahrajeme. Na závěr jsme četli neúplné věty na straně 70 a doplňovali do nich název povolání. Za úkol je čtení O budce na straně 71 a dopsat 4 řádky v písance na straně 13.

Poslední hodinu děti vyráběly.

Můžete si prohlédnout  fotografie ze včerejší vycházky, počasí bylo úžasné, moc jsme si to užili!

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová