10. 11. 2023

Publikováno: 10. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

Ještě do 16. 11. 2023 můžete posílat objednávky knížek s příslušnou částkou.

Dnes jsme začali projektem o svatém Martinovi. Děti se dozvěděly kdo byl Martin, co pěkného udělal a proč se na jeho svátek jedí husy.

V prvouce jsme si povídali o kamarádském chování mezi dětmi a jak poznat, jak se kamarád cítí. Do učebnice na straně 27 děti nakreslily sebe a svého kamaráda. Pokračovali jsme vypravováním o rodině na straně 28, pracovali jsme podle pokynů pod obrázkem (stihli jsme jen první 3 úkoly).

Další hodinu měly děti HV a učily se koledy.

V ČJ jsme procvičovali čtení slabik a slov na tabuli i v učebnici na straně 40 a 41. Prosím, aby děti (zvláště ty, kterým jde čtení pomalu a obtížně) cvičily čtení po krátkých úsecích (maximálně 10 minut) i doma. Pokračovali jsme psaním do písanky na straně 3, psali jsme již první písmenko e.

Příští týden bude kratší, v pátek je svátek a ve čtvrtek bude projektový den. Celoroční projekt má název Zpátky ke kořenům a první projektový den (čtvrtek 16. 11. 2023) zahájíme společnou snídaní. Děti si přinesou hrnečky a snídani v krabičce, dostanou čaj a první hodinu společně posnídáme a budeme si povídat. Dříve nebyly digitální technologie a my se jim tento den také vyhneme. Povíme si, jak dříve lidé žili, děti si poslechnou pohádku a zahrají si hry, které si hrály děti kdysi dávno (v případě slušného počasí venku).

S sebou si děti kromě jídla přinesou jen penál.

A ještě pozvánka na třídní schůzky, které se budou konat v pondělí 20. 11. 2023 v 17.30 v naší třídě 1. B.

Přeji všem dětem i rodičům příjemný víkend i svátek sv. Martina! Z. Petráňová