10. 1. 2024

Publikováno: 10. 1. 2024 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme pokračovali v lekci 2 - Hračky. Procvičovali jsme slovní zásobu, hráli hry, cvičili jsme větu: I have got a ... a sledovali video s příběhem. Nově jsme brali přídavná jména: big, small, old, new a učili se písničku s novými slovíčky. V PS jsme na straně 14 hledali a zakroužkovali rozdíly mezi obrázky a opět procvičovali novou slovní zásobu (The doll is new. The doll is old....). Děti moc chválím za pěknou práci v hodině. Za úkol je opakovat slovní zásobu (str. 61 Unit 2 Toys).

V matematice jsme psali první pětiminutovku na sčítání a odčítání do 7 (děti poslouchaly příklady a zapisovaly jen výsledky). Vše jsme nejdříve cvičili na tabulky, pak napsali do pracovního sešitu na straně 69. Dále jsme pracovali podle zadání na straně 70, kdo nestihl, dokončí stránku doma. Hodně dětí počítalo i samostatně počítání na volnou chvíli na straně 71.

V ČJ jsme cvičili čtení slov s předložkou v, na, u, trénovali jsme také čtení s porozuměním na straně 24. Za úkol je čtení u zeleného balonku :). Dále jsme psali do písanky na straně 4 slabiky. Opět děti chválím za krásné psaní, většina sešitů je na výstavě na okně:).

Připomínám, že se ještě můžete hlásit na individuální schůzky, viz informace 9. 1. 2024.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová