1. 12. 2023

Publikováno: 1. 12. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V ČJ jsme procvičovali čtení slabik, slov a vět v Slabikáři na straně 7. Pracovali jsme obvyklým způsobem podle pokynů pod textem. V písance jsme psali slabiky z probraných písmen na straně 11. Děti chválím, většina již píše moc pěkně a pero od Mikuláše si určitě zaslouží!

V prvouce jsme si opět povídali o průběhu roku, opakovali jsme odpovědi na otázky na straně 32 a 33. Dále jsme v prvouce na straně 55 vybrali a nalepili obrázky ke dnům v rámečcích.

V HV děti zpívaly koledy.

V poslední hodině jsme procvičovali znovu čtení v Slabikáři na straně 6 a 7 a skládali jsme slova z písmenek. Také pilně trénujeme básničku pro Miluláše :).

Ke konci hodiny jsme losovali, kdo pro koho připraví dárek na vánoční besídku. Děti si vylosovaly lístek se jménem a lísteček si měly schovat do penálu. Prosím rodiče, aby ve spolupráci s dětmi (děti mají přemýšlet, co by jeho kamarádovi udělalo radost) připravili dárek, prosím také o jeho zabalení a přidání jmenovky. Dárky prosím posílejte až od 18. 12. 2023.

Dnes nás také potěšilo, že se nám objevil ve třídě stromeček. Ozdobili jsme jej řetězem, který děti vyrobily v Pč, další ozdobičky ještě doděláme.

A nejvíce se děti těšily na otvírání pytlíku z adventního kalendáře. Dnes jsme otevřeli hned 2 (ještě za sobotu), děti v nich našly čokoládové mince a přívěsky s kostičkou, rodičům moc děkujeme!!!

Pěkný pohodový první adventní víkend všem přeje Z. Petráňová