1. 11. 2023

Publikováno: 1. 11. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ dnes pracovaly obě skupiny dohromady. Opakovali jsme společně slovní zásobu lekce School, říkali jsme básničku a naučili se další slovíčka: chair, notebook, crayon, ruler. Procvičovali jsme také barvy, hráli Lucky says a naučili se novou písničku.V PS jsme na straně 51 vyráběli školní tašku. Nejdříve jsme na bílá místa dokreslili pero, tužku, gumu, pastelku a pravítko, dopsali jsme jméno a celou aktovku si děti vybarvily. Nakonec jsme celou stránku vytrhli, nalepili na čtvrtku a tašku vystřihli.Za úkol mají děti procvičovat slovní zásobu podle strany 61 (lekce Škola).

V matematice jsme trénovali psaní čtyřek na straně 28, zbytek (2 řádky) cvičení mají děti dopsat doma. Dále jsme tvořili a zapisovali příklady k slovním úlohám na straně 30 a dopsali příklady podle obrázku (cvičení 4). Kdo nestihl ve škole, dokončí cvičení doma.

V ČJ jsme opakovali básničku k písmenku P, četli jsme slabiky a na straně 35 pracovali podle zadání pod textem. Kdo byl hotov, skládal slova z písmenek z desek. Děti opět chválím za snahu a pěknou práci při hodině.

Poslední hodinu děti vyráběly z modelíny ježky a šnečky.

Dnes se také děti fotografovaly, zítra se ještě mohou fotit děti, které dnes chyběly.

Pěkný zbytek dne! Z. Petráňová