Jaké bude 2. pololetí?!

2. pololetí školního roku 2018/2019

POSLEDNÍ POLOLETÍ NA ZŠ

Zkouška charakteru

Vážení žáci, vážení rodiče, máte před sebou poslední půlrok na základní škole. Pokud se nestane opravdu nic nepředpokládaného, čekají nás pravidelně se opakující události. Jejich společným mottem je fakt, že poslední vysvědčení se nepočítá. Tak proč se snažit? Protože například se blíží přijímačky a je dobré mozek neustále udržovat v chodu. A jednou z cest je namáhat ho zdánlivě nesmyslnými (rozuměj nepoužitelnými při přijímačkám) daty a informacemi. Takže se vyplatí nepolevovat. Ruku v ruce s tím jde i to, že naženu dobré známky. Po přijímačkách totiž je čas na polevení, ale jak polevit, když mám špatné známky a chci si je opravit?! A proč zkouška charakteru? Každý je svého štěstí strůjcem, ve škole toho štěstí, které je dáno známkami. Ty bude mít každý takové, jaké si zaslouží, jak k tomu od začátku bude přistupovat. Někdo lépe nebo stejně (a těch se tyto řádky příliš netýkají) ale někdo se na to prostě vykašle. A ten se na tuto zkoušku chystá – protože známky se neudělují za to, jakého si žáka učitelé pamatují, ale za výsledky ve druhém pololetí. Všem nám přeji, ať ve zkouškách následujících měsíců obstojíme se ctí a s minimálním stresem. S úsměvem jde všechno líp!