Domácí výuka - 25. 5.

Publikováno: 25. 5. 2020 Autor(ka): Jaroslav Hrouda

Dobrý den,

zadání, jak jsem již zmiňoval, bude vycházet zásadně z látky, která se probírá ve škole. Učivo bude zveřejněno po vyučování, v odpoledních hodinách. Pro žáky, kteří dnes nastoupili připomínám, že sraz je od zítra v 7:45 na stejném místě!

1. + 2. h. - Čj - opakujeme slovesa, pády, skladební dvojice

- urči slovesa ve všech osobách jednot. i množ. čísla: plavat, skákat, zpívat

- napiš: Těším se na Vánoce, protože pojedeme k babičce. Urči pády obou podstatných jmen. Pády napiš do závorky nad slovo.

- napiš věty: Zlý čaroděj umíchal lektvar. Hodný pes vrtí ocasem. Vyznač všechn skladební dvojice.

- napiš: kočka - mňoukat, vlaštovka - létat - napiš slovní spojení v čase minulém, přítomném i budoucím, příklad: myš - hryzat (Myš hryzala. Myš hryže. Myš bude hryzat.)

3. h. - M - opakujeme písemné sčítání, odčítání, příklady se závorkou

- napiš písemně pod sebe: 45 + 4, 72 + 15, 77 + 5, 74 + 19, 47 - 5, 86 - 56, 42 - 5, 74 - 19

- napiš a uvědom si, co má v počítání přednost: 120 - (90 - 40), 70 + (150 - 90)

4. h. - Prv - opakujeme sluneční soustavu, začínáme živou přírodu

- najdi v učebnici sluneční soustavu: nauč se ji zpaměti

- do živé přírody patří: živočichové včetně člověka, rostliny a houby

- PS str. 37/1 - vylušti rostliny

- najdi venku květinu, buď tu, kterou znáš nebo neznámou, ale pak ji musíš najít v atlasu a pojmenovat - dále ji přines domu, vylisuj a schovej

Všechnu práci z češtiny a matematiky napiš do sešitu a pošli na mail.

JH