Aktuální učivo k 30. 9.

Publikováno: 30. 9. 2020 Autor(ka): Jaroslav Hrouda

Dobrý den,

český jazyk - zatím stále opakujeme. Procvičujte, prosím, vyjmenovaná slova a slova s nimi příbuzná, dále podstatná jména - mluvnické kategorie - rod, číslo, pády, slovesa - osobu, číslo a čas. Přehled slovních druhů. Jsou vidět velké mezery ve znalostech, vše je učivem 3. ročníku. Proto vše musíme postupně dohnat a sjednotit úroveň. V pracovním sešitě jsme dokončili stranu 9. Pokud některá cvičení žákům chybí, prosím o doplnění.

Matematika - opakujte písemné sčítání, odčítání, písemné násobení a slovní úlohy, příklady se závorkou a zaokrouhlování. Dnes jsme začali novou látku - písemné dělení jednociferným dělitelem - pro ty, kteří momentálně ve škole chybí - přečíst str. 23/1 a zkusit vypočítat cv. 2. (pouze modré příklady, bez odhadů, se zkouškou).

Ve vlastivědě jsme psali test z prvních 3 kapitol, kdo chyběl bude test dopisovat.

V čítance na str. 12 přečíst báseň Jaké barvy známe? Každý žák si vybral barvu, která v básni není a zkusil složit vlastní 2 verše (4 řádky). Někteří předvedli, že mají opravdu básnické střevo:) Jinde jsem musel rýmy a smysl chvíli hledat. Ten, kdo ve škole nebyl a neodevzdal, nechť tak učiní.

V přírodovědě jsme probrali také 3 kapitoly - test bude příští týden - proto naučit. Co se týče angličtiny, pokud máte dotazy ohledně učiva, obraťte se, pokud jste tak již neučinili, na kolegyni Loškovou.

Hezký den, JH.