D60 8. 6. 2020 po

Publikováno: 28. 5. 2020

Dobré ráno,

minulý týden jsme si ve škole rozdávali druhý díl Písanky. Některým jsme ji posílali i domů, někteří ji ale máte stále u mě. Pokud byste si ji chtěli vyzvednout, napište mi alespoň den předem email. Předat Vám ji mohu každý den před školou od 7,50 - 8,00. Případně Vám ji přidám k vysvědčení a k prázdninovému procvičování. Ve škole do ní postupně doplňujeme. Doma ji můžete dopisovat podle sebe.

Kdo ještě nemá kružítko, prosím o jeho zakoupení, abychom mohli trénovat kružnice. Do penálu se také hodí malý pilník na zborušení hrotu tuhy a náhradní tuhy do kružítka.

Ke konci školního roku se vždy vybírají učebnice. Tento rok je ale vše úplně jinak, takže si je přes prázdniny uložte na bezpečné a suché :-) místo, protože je budeme odevzdávat až v září.

ČJ

1. určuj mluvnické kategorie sloves
  2. najdi slovesa - střílečka
  3. připomeň si PODMĚT A PŘÍSUDEK = ZÁKLADNÍ SKLADEBNÍ DVOJICI = ZSD - kdo zapomněl, podívejte se na páteční hodinu ČJ a do UČ 122
  4. UČ 122/15 - vypracuj do sešitu
  5. UČ 122 - druhý oranžový rámeček - podívej se, kam patří zájmena si/se a předložky
  6. hledej podmět a přísudek (kdybyste náhodou narazili na slovesa BÝT (je, jsou...) A STÁT SE - u nich je malý chyták - v přísudku k nim totiž patří ještě podstatné nebo přídavné jméno)
    • najdi sloveso
    • zeptej se 1. pádovou otázkou KDO, CO? + SLOVESEM
    • zeptej se, CO DĚLÁ podmět?
  7. PS 20/4 - pozor, ve cvičení nejdříve označ základní skladební dvojici dvojitou svorkou, pak se pokus propojit i ostatní skladební dvojice jednoduchou svorkou - ptej se

1. UČ 94/3 - do sešitu
  2. procvičuj násobení a dělení
  3. UČ 94/4 - do sešitu si překresli míčky se stejným výsledkem
  4. PS 31/3
  5. pozor na 0 - procvičuj násobení a dělení II.
  6. PS 30/3
  7. :-) PS 31/2