13. 3. 2020

Publikováno: 13. 3. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den vážení rodiče a milé děti!

nastala pro nás všechny zcela neznámá situace, nikdo netušíme, jak dlouho potrvá. Každý týden pošlu úkoly, pracujte podle vašich možností, vše budeme opakovat a procvičovat znovu ve škole. Prosím rodiče, buďte dětem nápomocni. Vše nejasné dětem vysvětlím znovu, až se sejdeme ve škole. V případě potřeby mě kontaktujte mailem či telefonem, SMS zprávou ( 723525951).

18. 3.

Přečti si článek na str. 37, zazpívej písničku na str. 38. Pak zavři knížku a zpaměti napiš anglicky názvy místností. Sám si podle učebnice zkontroluj správnost.

Teď napiš do sešitu 5 vět podle strany 39 podle vzoru: The doll is on the bed.

Pokračuj v PS na str. 54. Vybarvi panenky ( stačí šaty) podle svého uvážení ( červenou, žlutou, modrou, zelenou , růžovou a fialovou) a dopiš věty podle vzoru.

Nakonec si znovu přečti otázky a odpovědi na str. 53 ( v PS).

19. 3.

Jako rozcvičku si zkus přeložit do AJ slova: peří, všude, knihovnička, skříňka, křeček, klec, skříň, chytrý, pračka, poslouchej, unavený, voní mokrý. Pokud jsi nějaké slovíčko neuměl, podívej se do Vocabulary a douč se ho!

Další slovíčka si napiš do sešitu česky, vedle je napiš anglicky:

skříňka

kuchyň

koupelna

postel

knihovnička

obývací pokoj

stůl

židle

skříň

ložnice

Opět si zkontroluj správnost a co ti nejde, procvičuj!

Pokračuj v učebnici na str. 40, přečti si text. Rozumíš Come and see? ( pojď se podívat). There 's a computer... je vazba, která se používá, když popisujeme kde co je. Například: There's a guitar under the bed. Kytara je pod postelí.

There's a toy box in the cupboard. Bedna na hračky je ve skříňce.

Napiš si tyhle 2 příklady do sešitu (English). Procvičuj čtení str. 40.

20. 3.

Zkus si znovu slovíčka ze včerejška ústně.

Do sešitu ( English) napiš anglicky další 4 věty o obrázku na str. 39 ( např. Robot je na židli.).

V PS najdi stranu 56. Tu bys měl mít již hotovou z minulého týdne. Nakresli si podobně jako na obrázku ve cvičení 1 svůj pokoj na čtvrtku a napiš o něm alespoň 5 vět. Např. : In may bedroom there's a bed, a wardrobe, a table and a cupboard....Práci schovej, dostaneš za ni známku!

To je pro tento týden vše, přeji všem hlavně pevné zdraví a už teď se těším, až se vše vrátí k normálu a opět se setkám s dětmi ve škole. Hezký den! Z Petráňová