11. 4. 2019

Publikováno: 11. 4. 2019

Dobrý den.

V matematice jsme tento týden v učebnici dokončili příklady na sčítání a odčítání do 100 na str. 32 a 33. Dále jsme se věnovali násobilce 2 a násobení a dělení. Dnes jsme dokončili str. 45.

V českém jazyce jsme si upevňovali znalost abecedy a orientaci v ní. Podle abecedy jsme se učili řadit slova. Rovněž jsme se věnovali procvičování psaní i/y po měkkých a tvrdých souhláskách a správnému psaní skupin bě/pě/vě/mě. Nazapomněli jsme ani na práci s větami. V učebnici jsme skončili na str. 93. V rámci domácí přípravy do sešitů přepíšeme věty ze cvičení 18, které si zítra ve škole napíšeme podle diktátu.

V hodině angličtiny jsme dokončili 5. lekci. Kdo nestihl splnit všechny úkoly v pracovním sešitě na str. 33, učiní tak do úterý 16. 4. doma.

V prvouce jsme si představili jarní květiny - učebnice str. 44 + pracovní sešit str. 36. Dnes jsme besedovali na téma Velikonoce - svátky jara, v pracovním sešitě jsme vypracovali str. 35.

V hodinách čtení jsme četli a rozebírali texty do str. 93. V pracovním sešitě jsme plnili úkoly do str. 16 - kdo nedokončil 4. cvičení na této stránce, učiní tak doma do úterý 16. 4. V části psaní máme v pracovním sešitě hotové všechny stránky (24 - 32).

Děti chválím za velmi pěknou práci v hodinách.

Informace:

Po velikonočních svátcích budou mít děti náhradní hodinu plavání hned v úterý 23. 4. 2019. Do školy si vezmou učebnice matematiky a českého jazyka.

Ve středu 24. 4. půjdeme písničkami přivítat jaro s babičkám a dědečkům do DPS Blatenská. Na vystoupení prosím bílé tričko  (halenku či košili) a džíny (nebo jiné dlouhé kalhoty) - děkuji.

Všem vám přeji hezké odpoledne. D.Ž.