Logická olympiáda

Publikováno: 3. 9. 2019

matematická soutěž

s celou naší třídou bych se ráda i tento rok zúčastnila matematické soutěže Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa České republiky. Soutěž je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje kreativní přístup a nerozhodují zde naučené znalosti. Jde o schopnost samostatného uvažování a rychlého rozhodování.

REGISTRACI* musí vyplnit zákonný zástupce. Kdo tedy bude mít zájem, registrujte (konec registrace 30. září v 23:59) děti na stránkách www.logickaolympiada.cz do základního kola, které se uskuteční od 1. do 7. 10. 2019. V tyto dny se budu snažit domluvit vypracování testu v hodinách IF.

*Přihlašovací jméno a heslo zapiště, prosím, do ŽK, abychom předešli problémům s přihlášením.

Pravidla z webových stránek LO (výběr):

• Každý účastník se musí zaregistrovat pod svým vlastním uživatelským jménem v době registrace ve dnech 1. 8. 2019 - 30. 9. 2019. Uživatelské jméno musí mít formát platné e-mailové adresy.
  • Základní kolo se uskuteční on-line pro kategorii A ve dnech 1. – 7. 10. 2019
  • V těchto dnech mohou účastníci absolvovat základní kolo ve škole, doma či jinde, kde je připojení k internetu.
  • Při řešení úloh je dovoleno používat jen psací potřeby, kalkulačku, poznámkový papír a své logické myšlení. Vše ostatní je zakázáno.
  • Každý účastník smí základní kolo absolvovat pouze jednou a při řešení úloh nesmí využívat cizí pomoci.
  • V okamžiku zahájení testu základního kola již nemůže účastník řešení testu přerušit. V případě technického přerušení se smí do systému znovu přihlásit a znovu řešit úlohy základního kola.
  • Účastník musí zachovat mlčenlivost o podobě základního kola i o svém řešení jednotlivých úloh.

Podrobná pravidla naleznete ZDE.