Probrané učivo do 18.3. 2022

Publikováno: 20. 3. 2022

MATEMATKA

Desetinná čísla - zápis, čtení, porovnávání

učebnice str. 86 - 89   - kombinace ústního trénování a písemného zápisu do sešitu cv. 1 - 27

ČESKY  JAZYK

1. kolo RECITAČNÍ  SOUTĚŽe  5.A proběhlo v pátek 18. 3. a bylo velmi úspěšné a skvěle hodnoceno spolužáky - každé dítě má za úkol najít si dle vlastního výběru básničku o rozsahu minimálně 3 sloky (12 veršů) a naučit se jí nazpaměť. Někteří žáci zatím báseň připravenu neměly, řada na ně tedy vyjde některou další hodinu v týdnu od 21.3. 2022.

str. 93 - ČÍSLOVKY  - přehled str. 93 + zápis do sešitu s příklady

Procvičování podstatná jména pomnožná str. 82 žlutá tabulka a cv. 21 - vymýšlení vlastních vět a jejich zápis do sešitu.

Učebnice str. 83 cv 24 - použito jako diktát na známky.

str. 84 a 85 - články a téma národní jazyk, spisovná čeština, obecná čeština a nespisovný jazyk, str. 86 žlutá tabulka

str. 87 - napsat Oznámení o recitační soutěži, která se uskutečnila dne 18.3. ve třídě

PŘÍRODOVĚDA

Lidské tělo potřebuje oporu str. 70 - 73 úvod, kostra člověka, spojení kostí - JEŠTĚ JEDNOU PŘEČÍST TEXT V UČEBNICI

+ str. 74 - 75 Každý z nás je svalovec - výpisky do sešitu

VLASTIVEDA

Téma historie - Příběh rodiny Františka Ferdinanda d´Este, začátek 1. světové války a následky rozpadu Rakousko Uherska a vznik Československa a doba mezi světovými válkami

ANGLICKÝ JAZYK

4. lekce  slovíčka a gramatika přítomný čas prostý, učebnice do str. 47 a pracovní sešit do str. 39

PROJEKT - DĚTI DOSTALY ZADÁNO VYPRACOVÁNÍ PROJEKTU NA KOMBINOVANÉ  TÉMA MY DAY/Můj denní rozvrh  A MY FREE TIME/Můj volný čas.

Nejlépe na čtvrtku nakreslit obrázky nebo nalepit fotografie a popsat svůj běžný den, včetně aktivit ve volném čase. Případně lze vypracovat i na počítači. Doporučuji využít článků a cvičení v naší učebnici Project 1.

Práce budou vystaveny na chodbě školy - jedná se o celoškolní projekt reflektující práce dětí v hodinách anglického jazyka.