Probrané učivo a úkoly do jarních prázdnin

Publikováno: 8. 3. 2022

MATEMATKA

Průměrná rychlost učebnice str. 68 cv. 1, 2, 3, 4

Počítáme s velkými čísly str. 75 cv. 1,2, 6

Převádění jednotek obsahu str. 79, cv. 1, 2, 3, 4, 5

Další jednotky obsahu str. 1,2,3,4

Všechna cvičení ústně nebo se zápisem do sešitu v hodině, DÚ jsem na prázdniny nezadávala.

Po prázdninách začneme téma Desetinná čísla a budeme stále opakovat i předchozí probrané učivo.

Pracovní sešity nakonec využíváme minimálně, protože různých příkladů v učebnici je hodně a ještě dětem nosím podle potřeby pracovní listy. Ale pracovní sešit doporučuji k dobrovolnému procvičování a opakování, střídají se tam úlohy již dříve probírané. Na konci pracovního je uveden částečný klíč k testovým úlohám.

ČESKY  JAZYK

Vyhlásili jsme RECITAČNÍ  SOUTĚŽ 5.A - každé dítě má za úkol najít si dle vlastního výběru básničku o rozsahu minimálně 3 sloky (12 veršů) a naučit se jí nazpaměť. Báseň pak po prázdninách (pravděpodobně v pátek 18.3.) každý přednese spolužákům a budeme společně hlasovat o nejlepšího recitátora třídy.

V pátek 4.3. jsme měli spojené hodiny věnované poezii. Děti dostaly vytištěné listy s několika básničkami, které mohou použít. Jinak ať děti při hledání využijí knih a internetu.

Procvičování přísudek slovesný a jmenný se sponou str. 70 cv. 6, 8, 10,

Slovesa způsobová str. 73 žlutá tabulka a cv. 19,

Nevyjadřený podmět 77 zopakovat žlutá tabulka a str. 78 cv.8

Několikanásobný podmět str. 78 zopakovat žlutá tabulka a cv. 9

Shoda prisudku s několikanásobný podmětem str. 79 žlutá tabulka a cv. 10 a 11

Podstatná jména pomnožná str. 82 žlutá tabulka a cv. 21 - vymýšlení vlastních vět a jejich zápis do sešitu.

PŘÍRODOVĚDA

Vývoj člověka str. 68 - 69 - vypsat do sešitu Změny změny člověka během jeho vývoje (str. 68)

Lidské tělo potřebuje oporu str. 70 - 73 úvod, kostra člověka, spojení kostí - JEŠTĚ JEDNOU PŘEČÍST TEXT V UČEBNICI

VLASTIVEDA

Téma historie - Příběh rodiny Františka Ferdinanda d´Este, začátek 1. světové války a následky rozpadu Rakousko Uherska.

Příště - vznik Československa a doba mezi světovými válkami.

Plánujeme dopolední exkurzi  do okolí Václavského náměstí a Národní třídy se zaměřením na historii 19. a 20. století

ANGLICKÝ JAZYK

4. lekce  slovíčka a gramatika přítomný čas prostý, témata My Day a My Free Time

PROJEKT - DĚTI DOSTALY ZADÁNO VYPRACOVÁNÍ PROJEKTU NA KOMBINOVANÉ  TÉMA MY DAY/Můj denní rozvrh  A MY FREE TIME/Můj volný čas.

Nejlépe na čtvrtku nakreslit obrázky nebo nalepit fotografie a popsat svůj běžný den, včetně aktivit ve volném čase. Případně lze vypracovat i na počítači. Doporučuji využít článků a cvičení v naší učebnici Project 1.

Práce budou vystaveny na chodbě školy - jedná se o celoškolní projekt reflektující práce dětí v hodinách anglického jazyka.